Lotte Oldemaat, Juli 2011
Sawasdee Ka!
Als u wilt verblijven op een prachtig eiland, in een oase van rust, met witte zand stranden en het gevoel dat u ver van de bewoonde wereld bent.. Dan is Koh Kood the place to be! Koh kood is een perfect eiland om totaal tot rust te komen, lekker aan het strand liggen, genieten van lekker eten of bijvoorbeeld snorkelen in het prachtige rif. Een ATM automaat, 7-eleven of drukte met taxi’s en brommers is op Koh Kood dan ook niet te vinden.
Koh Kood (ook wel Koh Kut) is een van de oostelijke eilanden van Thailand en ligt in de buurt van de eilanden Koh Chang en Koh Mak en dicht aan de grens van Cambodja. U kunt vanaf het vasteland bij Trat met de ferry of speedboat naar het eiland varen of u kunt rechtstreeks vliegen op Koh Kood vanaf bijvoorbeeld Bangkok. 
Op Koh Kood ben ik op inspectie geweest om mogelijk nieuwe resorts te selecteren. Ik heb ik een aantal prachtige nieuwe resorts bezocht, waaronder het Tinkerbell resort en het Peter Pan Resort die ik zeker zou aanbevelen.
Vanaf Trat werden we opgehaald om met de ferry naar het eiland te varen. Op de ferry werd al duidelijk wat een prachtig eiland Koh Kood is. Opgehaald vanaf de pier in een echte ‘Song Taew’ konden we genieten van de ongrepte natuur en de totale rust op het eiland. Eenmaal aangekomen bij het Tinkerbell Resort waar we hebben overnacht waren we in het ware paradijs.
Tinkerbell resort is een vrij nieuw resort met 15 accomodaties op Haat Khlong Choa Beach. Alles aan dit resort was perfect. Het bestaat uit 8 Beach Front Villa's en 7 Pool Villa’s. Vanaf de Beach Front Villa’s loopt u zo de heldere zee in en elke Pool Villa heeft zijn eigen prive zwembad. Naast deze prive zwembaden heeft het resort ook een mooi algemeen zwembad met heerlijke relaxbedden.
Het resort was zeer goed onderhouden, gelegen aan een prachtig strand, alles was schoon, netjes, rustig, lekker eten, fijne bedden, warme douche en zeer vriendelijk personeel. U kunt vanaf het resort ook snorkelen, duiken kayaken of de Klong Choa waterval bezoeken. Naar mijn mening is dit resort minder geschikt voor een gezin met kinderen en juist uitermate geschikt voor bijvoorbeeld honeymooners die willen genieten van luxe en rust.

Een ander prachtig resort aan hetzelfde strand als Tinkerbell Resort is Peter Pan Resort. Peter Pan Resort is een iets groter resort met totaal 40 accomodaties en bijvoorbeeld uitermate geschikt voor gezinnen. Er zijn verschillende soorten kamertypes te boeken. Zo kunt u bijvoorbeeld een hutje boeken direct aan het strand of een grote kamer met twee verdiepingen voor bijvoorbeeld 4 tot 6 personen. De kamers zien er zeer goed uit en zijn erg ruim. Alles is netjes, schoon en goed onderhouden. Veel kamers hebben zelfs een extra buiten douche (en een binnendouche), groot balkon, of soort veranda.

Het Peter Pan resort heeft een aantal zwembaden en een mooi groot restaurant aan het strand met uitzicht over de zee waar u kunt ontbijten, lunchen en dineren. Ook is er een beach bar waar u in de avond bijvoorbeeld een heerlijke cocktail kunt bestellen. Het resort is zeer goed onderhouden en ziet er heel natuurlijk uit met heel erg vriendelijk personeel. Het ligt direct aan het strand en tegelijkertijd ook aan een meer.

Net als vanaf Tinkerbell resort kunt u ook vanaf Peter Pan resort snorkelen, duiken, kayaken en de Klong Choa waterval bezoeken. Daarnaast heeft u de beach bar en kunt u s’avonds genieten van de fireshow. Verder kunt u er voor kiezen een heerlijke massage te nemen of een film te kijken en zijn er mogelijkheden tot bijvoorbeeld volleyballen, schommelen etc. Omdat Koh Kood nog niet heel toeristisch is, en er op het eiland niet veel facaliteiten zijn, kan het fijn zijn om in een resort te verblijven waar u verschillende activiteiten kunt doen.

Naast resorts hebben we ook de Klong Choa Waterval bezocht. Dit is een prachtige waterval. Om bij de waterval te komen vanaf de weg is overigens nog best een hele opgave. Om dicht bij de waterval te kunnen kijken moet er nog wel even over rotsblokken worden geklommen wat al een avontuur op zich is.

We raden u aan om Koh Kood niet als vakantiebestemming te kiezen in het regenseizoen. Het weer kan tussen juni en october heel slecht zijn en veel resorts zijn gesloten tijdens deze periode. In deze periode is het eiland uitgestorven, stranden zijn minder mooi en worden niet goed onderhouden en er wordt veel gerenoveerd. In het winterseizoen is Koh Kood een perfecte bestemming om heerlijk tot rust te komen. Koh Kood is daarom ook onderdeel van bijvoorbeeld ons 14 dagen Oostelijke eilanden programma.
Mocht u Koh Kood als vakantie bestemming kiezen: Geniet ervan!
Voor meer foto's van deze inspectietrip klik hier